LGS Hazırlık

img

Öğrenciler ortaokul eğitiminin son yılına yani 8. sınıfa geldiklerinde daha önce hiç görmedikleri bir sınav ile karşı karşıya kalırlar. Bu sınav geleceklerini belirleme ve eğitim hayatlarına sağlam bir zemin oluşturma konusunda çok önemli bir yer tutar. Ancak öğrenciler hayatlarında ilk kez büyük bir sınava girecekleri için çoğunlukla bu sınavın önemini anlayamaz ve sınava hazırlıkta geride kalırlar.

Sınavın önemini benimseyen öğrencilerimiz ise ne ile karşılaşacaklarını bilmediklerinden, gereğinden fazla kaygılanır ve pes etme yoluna giderler. Ayrıca sürekli değişen sınav sistemi öğrencilerin ve velilerin akıllarını karıştıran bir diğer etkendir.

Öğrencileri üniversite ve ardından da yaşama hazırlamada büyük öneme sahip olan lise eğitimi, onları başarıya ulaştıracak yolda önemli bir merhaledir. Yeni sistem ile ortaokuldan liseye geçen öğrenciler mahalli okullarda eğitim alma imkanı bulmuşlardır. LGS sınavından ise ancak %10’luk başarı dilimine giren öğrenciler kaliteli liselere yerleşebilecektir. Bu sistem LGS sınavının önemini arttırmıştır.

METİN ÇELİK KURS MERKEZİ,  LGS sınavı için hazırladığı özel programla öğrencilere ayrıcalıklı bir eğitim sunmaktadır. Yeni sınav sistemine uygun öğretim programı ve uzman kadrosu ile METİN ÇELİK KURS MERKEZİ sınav maratonu boyunca öğrencilerini hem okul derslerinde hem de sınav sürecinin getirdiği olası problemlerde desteklemektedir.

 

Son 10 yıla baktığımızda OKS, SBS, TEOG ve LGS gibi birçok farklı sistem denenmiş, öğrenciler ise çoğu zaman karşılarına çıkan bu yeni sistemlere adapte olamadan sınavlarına girmişlerdir. Bu yönleri ile bakıldığında, Liselere Giriş Sınavına katılacak öğrencilerimize;

Yeni sınav sistemlerini bilen

Karşılaşılan zorlukları doğru yorumlayabilen

Öğrencilere ilk kez karşılaşacakları bu sınavlarda mental destek verebilen

Öğrencilerin bireysel başarılarını arttırabilecek doğru yönlendirmeleri yapabilen

PDR Uzmanları tarafından profesyonel destek verebilen

Akademik ve uzman bir kadro ile nitelikli bir eğitim fırsatı sunuyoruz.


Size nasıl yardımcı olabiliriz?